Zlata Italija! V kolesarstvu, sinhronih skokih v vodi in plavalnem maratonu

Slavili so Matteo Trentin, Elena Bertocchi in Chiara Pellacani ter Arianna Bridi; Matteo Furlan bronast

RAI
Zlata vredno popoldne za Italijo na multidisciplinskem evropskem prvenstvu! Italijanski atleti so namreč obogatili italijansko bero kolajn z dodatnimi štirimi odličji. Matteo Trentin je tako postal evropski kolesarski prvak. Na 230,4 kilometra dolgi progi v Glasgowu je dobil sprint ubežne peterice in zmagal. Srebrno kolajno je osvojil Nizozemec Mathieu Van der Poel, bronasto pa Belgijec Wout Van Aert. V zadnjih 50. kilometrih je iz glavnine izšlo 10 kolesarjev, po padcu v tej skupini pa jih je ostalo še pet, ki so obračunali v zaključnem šptintu. Trentin je v šprintu izkoristil pomoč moštvenega kolega iz Pordenona Davideja Cimolaia, kateremu se je tudi zahvalil za odločilen doprinos k njegovi zmagi.
Slovenci na dirki niso imeli uspeha, do cilja je prišel le Matej Mohorič, ki ciljno črto prečkal v zasledovalni skupini na 16. mestu. Dirka je bila zahtevna, saj je deževalo, prišlo je do številnih padcev in okvar koles.
Italija je bila sicer danes uspešna tudi v drugih panogah. Z Eleno Bertocchi in Chiaro Pellacani je tako slavila na tekmi sinhronih skokov v vodo z višine treh metrov. Arianna Bridi pa je bila zlata v 25 kilometrov dolgem plavalnem maratonu. Na isti razdalji je bil Matteo Furlan bronast.