Slalomski svetovni prvak je Hirscher

Za Italijo je bil najboljši Stefano Gross na desetem mestu, za Slovenijo pa Žan Kranjec na 17. mestu

Ansa
Alpski smučarji so se v Aareju pomerili še za zadnji komplet kolajn. Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju, jubilejno 45., se je končalo danes z moškim slalomom, na katerem je zmagal Marcel Hirscher.
Prvenstvo se je končalo s trojno avstrijsko zmago. Marcel Hirscher, zmagovalec z zlato medaljo, Michael Matt (+0,65) je bil srebrn, Marco Schwarz (+0,76) bronast, kar je sploh prvo avstrijsko trojno zmagoslavje v slalomih na svetovnih prvenstvih oziroma se je prvič v zgodovini alpskega smučanja zgodilo, da so na slalomski tekmi svetovnega prvenstva vsi nosilci kolajn člani iste reprezentance.
Hirscher je še tretjič postal svetovni prvak v slalomu, potem ko je bil na vrhu že pred dvema letoma v St. Moritzu in leta 2013 v Schladmingu. To je njegova sedma zlata na SP, upoštevajoč tudi dve ekipni, ob treh slalomskih ima še veleslalomsko zlato (2017) in kombinacijsko (2015), s čimer se je izenačil z rojakom Tonijem Sailerjem. Avstrijec, najboljši alpski smučar v zadnjih sedmih sezonah svetovnega pokala, je tako najuspešnejši na prvenstvih v moški konkurenci med še aktivnimi smučarji. Skupno pa je to njegova že 11 kolajna s prvenstev.
Hirscher, ki je prišel na prvenstvo z virozo, se je po veleslalomskem srebru zelo odločno s startno številko 3 lotil napada na premierno avstrijsko zlato na Švedskem ter z veliko prednostjo dobil prvo vožnjo. V finalu pa je le dokončal tisto, kar si je zadal ter si s prednostjo 65 stotink sekunde pozlatil prvenstvo. "Mislim, da je bilo tudi z mojo virozo danes veliko boljše kot pred štirimi dnevi. Rad bi se zahvalil moji ekipi, ki mi je omogočila to, kar se je danes zgodilo. So res garali za to, da so me pripeljali do tega, da sem bil sploh na startu današnje tekme," je dejal Hirscher, ki je omenil tudi možnost, da je to prvenstvo njegovo zadnje. "V finalu sem vedel, da Alexis ni prevzel vodstva, ampak še vedno sem moral dobro zvoziti, preživeti vse luknje in grbine ter napasti pred ciljem. Je neverjetno vse skupaj, da sem osvojil še eno zlato, na mogoče mojem zadnjem prvenstvu," je dodal.
Hirscher se je izenačil z Ingemarjem Stenmarkom, edina med moškimi se lahko ponašata s tremi naslovi svetovnega prvaka v slalomu.
Do konca sta sezone še dva moška slaloma marca v Kranjski Gori in finalni v Soldeuu. Hirscher lovi osmi veliki kristalni globus ter dva mala, slalomskega in veleslalomskega.