Furlanija Julijska krajina
16 Junij 2019 Posodobljeno ob 20:59
Šport

Zmaga Viktorii Rebensburg, Shiffrinovi pa superveleslalomski globus

Srebro na finalnem ženskem superveleslalomu sezone je osvojila Tamara Tippler, Federica Brignone je bila tretja
Credits © Ansa Mikaela Shiffrin z malim kristalnim globusom v superveleslalomu
Mikaela Shiffrin z malim kristalnim globusom v superveleslalomu
Američanka Mikaela Shiffrin na finalu sezone v Andori danes (14. marca) ni stopila na stopničke, vseeno pa je bila tudi tokrat protagonistka. Osvojila je namreč svoj premierni mali kristalni globus v superveleslalomu.
Na današnji tekmi v Soldeuu je Shiffrinova zasedla "le" četrto mesto, kar je bilo vsekakor dovolj, da je prehitela obe tekmici - Tino Weirather in Nicole Schmidhofer - v boju za zmago v končni razvrstitvi sezone v tej disciplini. Finalni ženski superveleslalom sezone pa je dobila Nemka Viktoria Rebensburg. Avstrijka Tamara Tippler je osvojila drugo mesto, Italijanka Federica Brignone je bila tretja.
Shiffrinova, ki je včeraj dopolnila 24. let starosti, si je že pred finalnimi tekmami sezone svetovnega pokala 2018/19 zagotovila veliki kristalni globus za zmago v skupnem seštevku, šesti slalomski mali globus ter teoretično tudi veleslalomski globus.
Razlika med Shiffrinovo, ki ima na vrhu veleslalomskega seštevka 515 točk, in izzivalko za mali veleslalomski globus Slovakinjo Petro Vlhovo (418 točk), znaša velikih 97 točk. Vlhova pa bi globus osvojila le v primeru, da v Andori zmaga, Shiffrinova pa ne osvoji točk.
Ilka Štuhec je zaradi poškodbe kolena že pred finalom v Andori predčasno končala sezono. V superveleslalomski razvrstitvi je osvojila končno 11. mesto (153 točk).