Primož Roglič tudi po četrti etapi ostaja v rožnatem

V cilj je prikolesaril kot šesti v času zmagovalca Carapaza
Credits © Ansa Primož Roglič
Primož Roglič
Slovenski kolesar Primož Roglič je tudi po današnji četrti etapi dirke po Italiji obdržal majico vodilnega. V 235 kilometrov dolgi etapi s ciljem v Frascatiju je 29-letni slovenski zvezdnik Jumbo-Visme končal v vodilni skupini, zasedel je šesto mesto za zmagovalcem Ekvadorcem Richardom Carapazom, drugi je bil Avstralec Caleb Ewan, tretji pa Italijan Diego Ulissi. Šest kilometrov do cilja je sicer prišlo do dveh sočasnih padcev v glavnini, tako da je več kolesarjev izgubilo stik z ubežniki.
Roglič je bil v sprintu manjše skupine v zadnjem kilometru nekaj časa tudi drugi, na koncu pa je na šestem mestu zaostal le dve sekundi in še povečal naskok pred tekmeci v skupnem seštevku dirke, ki so ostali 18 sekund za njim. Slovenec ima zdaj 35 sekund prednosti pred Britancem Simonom Yatesom in še štiri več pred domačinom Vincenzom Nibalijem.