S 3:0 so premagali Srbijo; Slovencem ni uspel veliki podvig proti Poljakom
Peter Gergolet
Credits © Ansa Italijanska moška odbojkarska reprezentanca
Italijanska moška odbojkarska reprezentanca
Na odločilni tekmi kvalifikacij za olimpijske igre je italijanska odbojkarska rerezentanca s 3 : 0 premagala Srbijo in si tako zagotovila olimpijsko vozovnico.
Odbojkarji trenerja Blanginija so sinoči (11. avgusta) nadigrali nasprotnike in jih v treh setih pustili pri 16. in dvakrat pri 19. točki. Italija bo tako prihodnje leto v Tokiu dvanajstič zapored zaigrala na zaključnem odbojkarskem turnirju na olimpijskih igrah. Pred tednom dni si je uvrstitev na olimpijske igre zagotovila tudi ženska italijanska odbojkarka reprezentanca.
Slovenska moška odbojkarska reprezentanca pa je morala v Gdansku z 1:3 priznati premoč svetovnim prvakom, odbojkarjem Poljske, ki so se tako uvrstili v Tokio, Slovenci pa so na turnirju zasedli tretje mesto. Izbranci Alberta Giulianija so imeli pred tekmo še nekaj možnosti, da si zagotovijo prvo mesto in olimpijsko vozovnico, zato pa bi bili morali Poljake premagati s 3:0, poleg tega pa zbrati 17 točk več od tekmecev. Kljub obetavnemu začetku, pa jim veliki podvig ni uspel. Januarja se bodo evropske reprezentance, ki si nastopa v Tokiu niso zagotovile v celinskih kvalifikacijah, borile še za zadnjo vstopnico za Tokio. Turnir bo v Berlinu, Slovenci pa upajo, da bodo po septembrskem evropskem prvenstvu, ki ga bodo gostili pri sebi, dovolj visoko na lestvici evropske zveze, da bodo imeli pravico do nastopa na omenjenem turnirju. Včeraj so se na olimpijske igre uvrstile še Argentina, Rusija, Združene države Amerike in Brazilija.