Furlanija Julijska krajina
23 Avgust 2019 Posodobljeno ob 20:48
Šport

Dovizioso najhitrejši v Spielbergu

Po razgibani in razburljivi dirki je prehitel svetovnega prvaka Marqueza. Italijan Rossi četrti
Credits © Ansa Zmagovalne stopničke po dirki v  Spielbergu
Zmagovalne stopničke po dirki v Spielbergu
Italijan Andrea Dovizioso na Ducatiju je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva na avstrijskem dirkališču v Spielbergu. V elitnem razredu motoGP je po izredno zanimivem in napetem dvoboju na zadnjem ovinku prehitel svetovnega prvaka in vodilnega v skupnem seštevku Španca Marca Marqueza na Hondi. Tretje mesto je zasedel Francoz Fabio Quartararo na Yamahi SRT, ki je prehitel italijanskega veterana in večletnega italijanskega prvaka Valentina Rossija.
Dovizioso je z drugo zmago v sezoni zmanjšal zaostanek za Marquezom v skupnem seštevku svetovnega prvenstva. Španec, ki je doslej nanizal že 6 zmag, sicer še dalje premočno vodi z 230. točkami. Dovizioso pa jih je zbral 172.
Poleg izkušenosti in drznosti voznikov je o zmagi odločala tudi izbira gum. Drugouvrščeni Marquez je po dirki priznal, da so se tokrat pri Hondi ušteli pri izbiri gum. Za zadnjo so namreč izbrali srednjo različico trdote, Ducati pa mehko, kar je bilo na koncu tudi odločilno.
V šibkejših razredih moto2 in moto3 sta danes prvo stopničko osvojila Južnoafričan Brad Binder, ki dirja za JAR/KTM in Italijan Romano Fenati na Hondi. V moto2 sta bila na stopničkah še Marquezov mlajši brat Alex na Kalexu ter njegov rojak Jorge Navarro, ki dirka za Sped Up, v moto3 pa sta drugo in tretje mesto osvojila Italijan Tony Arbolino in Britanec John McPhee, oba - kot zmagovalec - v sedlu Honde.
Sezona se bo nadaljevala čez 14 dni z dirko v Silverstonu.