Napoli premagal evropskega prvaka Liverpool

Nogometaši Interja igrali neodločeno 1:1 s praško Slavio

Ansa
Liverpool, branilec naslova v nogometni ligi prvakov, je novo sezono elitnega klubskega tekmovanja začel s porazom z 0:2 v gosteh proti Napoliju. Razburljivo tekmo skupine E s kar nekaj priložnostmi na obeh straneh je odločila najstrožja kazen, ki jo je v 82. minuti z bele pike izvedel Dries Mertens. V sodniškem dodatku je zmago Italijanov potrdil Fernando Llorente.
V skupini F so nogometaši milanskega Interja igrali neodločeno 1:1 s praško Slavio. V Milanu, kjer je celo tekmo za Inter branil Samir Handanović, se je prvi polčas končal brez zadetkov, nekaj nevarnejši so bili gostitelji, a so Čehi opozorili nase. In v 65. minuti so tudi povedli, iz bližine je Handanovića ugnal Peter Olayinka. Inter je bil že na pragu presenetljivega poraza, v drugi minuti sodniškega dodatka pa le izvlekel točko z golom Nicoloja Barrelle. Pred tem je Stefano Sensi zatresel prečko.