Roglič osvojil Tre valli Varesine in kandidaturo za najboljšega kolesarja

Med 12 kandidati je prvi favorit za zlato kolo, ki ga podeljuje francoski kolesarski magazin Velo Magazine
Credits © Ansa Primož Roglič
Primož Roglič
Slovenski kolesarski zvezdnik Primož Roglič je na dan (8. oktobra), ko je bil nominiran za kolesarja leta 2019 zmagal še na eni dirki. Tokrat je šlo za enodnevno dirko Tre valli Varesine. Za njim so ciljno črto prevozili Italijan Giovanni Visconti in Latvijec Toms Skujinš. Skoraj 198 km dolga preizkušnja od Saronna do Vareseja je bila dokaj razburljiva: proga je bila naporna, saj so morali kolesarji premagati kar 3.000-metrsko višinsko razliko.
V prvem delu dirke so v begu uspeli Davide Ballerini, Michael Gogl in Jose' Herrada, a 35km od cilja jih je dohitela glavnina kolesarjev. Takrat je Leonu Sanchezu uspel pobeg, za petami pa mu je ostala skupinica, ki je skušala - z odličnim Nibalijem na čelu - v reber nadoknaditi zamujeno. Do preobrata pa je prišlo, ko je Nibalijeva skupinica zgrešila pot in izgubila dragocene sekunde - pa tudi možnost zmage. Takrat je zopet poprijela glavnina in skušala dohiteti Sancheza, ki pa ni imel nikakršnega namena prepustiti vodstvo. A zadnji kilometer je prišlo še do novega presenečenja: neverjeten Primož Roglič je odločno potisnil na pedale, presenetil in prehitel vse sotekmovalce do končne zmage.
Za Rogličem je najboljša sezona v zgodovini slovenskega kolesarstva. Dirko po Italiji je končal na tretjem mestu, dirko po Španiji na prvem, pred tem je bil najboljši še na dirki po Združenih arabskih emiratih, dirki od Tirenskega do Jadranskega morja in dirki po Romandiji, skupno je letos zbral 12 zmag. Zadnjo je vknjižil pred dnevi na enodnevni dirki Giro dell'Emilia.
Ne čudi torej, da se je znašel med 12 nominiranci za kolesarja leta 2019. Med vsemi je prvi favorit za zlato kolo, ki ga podeljuje francoski kolesarski magazin Velo Magazine. Ta bo nagrado podelil 15. oktobra, na dan, ko bodo predstavili traso dirke po Franciji 2020.