Šport

Simone Biles v Stuttgartu osvojila še peto mnogobojsko krono

Na svetovnih prvenstvih je skupno osvojila 22 odličij.
Credits © Ansa
Ameriška gimnastična zvezdnica Simone Biles je v finalu mnogoboja na svetovnem prvenstvu v Stuttgartu upravičila vlogo favoritinje in prepričljivo slavila zmago manj kot deset mesecev do olimpijskih iger v Tokiu 2020. To je bila zanjo še peta mnogobojska krona, skupno že 16. zlata kolajna s Svetovnih prvenstev in obenem tudi rekordno 22. odličje.
Bilesova je nastopila kot zadnja med vsemi telovadkami in po izjemni predstavi na parterju, v kateri je prikazala dve svoji prvini, na noge spravila razprodano dvorano Hanns-Martin Schleyer.
Po zmagi z ekipo ZDA je to zanjo druga zlata kolajna tega prvenstva. Skupaj je 22-letna olimpijska šampionka zbrala 58,999 točke in za več kot dve točki ugnala najbližjo zasledovalko, kitajsko najstnico Tang Xijing (56,899), ki je presenetila z drugim   mestom. Tretje mesto in bronasto kolajno je osvojila Rusinja Angelina Melnikova (56,399). Druga najboljša telovadka kvalifikacij, Američanka Sunisa Lee, je padla na dvovišinski bradlji in s tem izgubila vse upe, da bi na svojem prvem članskem prvenstvu prišla do posamične kolajne v mnogoboju.