Furlanija Julijska krajina
16 November 2019 Posodobljeno ob 18:47
Šport

Juventus z zmago nad Lokomotivo že v osmini finala (vsi izidi 4. kroga)

Atalanta izenačila z Manchester Cityjem; osmino finala sta si poleg Juventusa zagotovili tudi Bayern in Paris St. Germain
Credits © Ansa Juventus - Lokomotiva
Juventus - Lokomotiva
Najboljši evropski nogometaši so sinoči (6. novembra) končali četrti krog lige prvakov. Nekatere ekipe so si z včerajšnjim izidom že zagotovile napredovanje v osmino finala. To so Bayern, Paris St. Germain in tudi Juventus.
Stara dama je včeraj v gosteh premagala moskovsko Lokomotivo z 2:1 in si tako utrdila prvo mesto na lestvici svoje (D) skupine. Turinčani so vodstvo prevzeli že v 3. minuti z zadetkom Ramseya, v 21. minuti je za Ruse izenačil Mirančuk. Stara dama si je nazadnje zmago zagotovila v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je zadel Douglas Costa.
Atalanta je na domačem igrišču izenačila z Manchester Cityjem. Končni izid 1:1. Za goste je že v 7. minuti zadel Sterling, za moštvo iz Bergama je v 49. minuti izenačil Pasalič. Manchester City ostaja tudi po sinočnjem izidu na prvem mestu skupine C, med tem ko je Atalanta še dalje na dnu z eno samo točko.
Osmino finala si je, kot omenjeno, že zagotovil tudi Bayern iz Munchna, ki je z 2:0 premagal Olympiacos.
Pa še pregled vseh izidov:
Skupina A: PSG - Brugge 1:0, Madrid - Galatasaray 6:0;
Skupina B: Bayern - Olympiakos 2:0, Crvena zvezda - Tottenham 0:4;
Skupina C: Atalanta - Manchester City 1:1, Dinamo Zagreb - Šahtar Donjeck 3:3;
Skupina D: Lokomotiva Moskva - Juventus 1:2, Bayer Leverkusen - Atletico Madrid 2:1;
Skupina E: Liverpool - Genk 2:1, Napoli - Salzburg 1:1;
Skupina F: Barcelona - Slavia Praga 0:0, Borussia Dortmund - Inter 3:2;
Skupina G: Zenit St. Peterburg - Leipzig 0:2, Olympique Lyon - Benfica 3:1;
Skupina H: Chelsea - Ajax 4:4, Valencia - Lille 4:1