Furlanija Julijska krajina
06 December 2019 Posodobljeno ob 23:19
Šport

Napoli razočaral, Roma z zmago utrdila četrto mesto na lestvici

Napoli je doma izgubil proti Bologni z 1:2; Roma v gosteh premagala Verono z 1:3; nocoj Cagliari - Sampdoria
Credits © Ansa Napoli - Bologna
Napoli - Bologna
V 14. kolu nogometne A lige, ki je poskrbelo za presenečenje z zamenjavo na vrhu lestvice (inter je prehitel Juventus), sta bili zadnji večerni tekmi včerajšnjega dne prav tako pomembni za utrditev pozicij na lestvici. Roma je po zmagi v Evropski ligi potrdila svojo dobro formo in v gosteh premagala Verono z 1:3.  S tem je utrdila svoje četrto mesto na lestvici in naskakovanje na Ligo prvakov.
Za prvo uspešno akcijo sta bila za Rimljane v 17' prvega polčasa zaslužna Pellegrini - s posrečeno podajo - in hitrost Kluiverta. Verona je takoj reagirala in že štiri minute kasneje izenačila s Faraonijem po predložku Zaccagnija. Tekmo je odločila enajstmetrovka, ki jo je za Romo zabil Perotti. V drugem polčasu je Verona poskusila priti do izenačenja, a je v podaljšku Mkhitaryan s tretjim golom potrdil zmago Rome.
Druga večerna tekma je bila Napoli - Bologna. Ancelottijevi varovanci so zopet dokazali, da ne znajo zmagati, pa tudi porazu se ne uspejo izogniti. Tokrat so na domačem izgrišču izgubili proti ekipi, ki se giblje na nižjih stopničkah lestvice. Potem ko so si z zadetkom Llorenteja v 41' že prislužili prednost, je Skov Olsen priigral izenačenje v 13' drugega polčasa, v 35' pa je Sansone poskrbel za dokončno zmago Bologne. Tokratni krog se bo zaključil nocoj, ko se bosta pomerila Cagliari in Sampdoria.