Juventus osvojil turinski mestni derbi, Buffon rekorder A lige

Tekma se je zaključila z izidom 4:1; nocoj še Sassuolo - Lecce in Lazio - Milan

Ansa
Danes (4. julija) se je začel 30. krog italijanske A-lige. Popoldne je bil najprej na vrsti turinski derbi med Juventusom in Torinom. Osvojili so ga črno-beli s končnim izidom 4 : 1. Za staro damo so bili uspešni zdaj že neustavljivi Dybala, ki je povedel že v 3', Cuadrado v 29' in Ronaldo, ki je prvič v črnobelem dresu zabil s prostega strela. Sicer sta tako Dybala kot Ronaldo že četrtič zaporedoma prispevala svoj gol. Uspešna enajstmetrovka, ki jo je ob koncu prvega polčasa za Turinčane zabil Bellotti, ni mogla vplivati na končni izid, poleg vsega je v 87. minuti je avtogol dosegel Koffi Djidji.
Današnja tekma pa je postavila svojevrsten rekord: Juventusov vratar Buffon je namreč v A ligi je zbral že 648. nastop, enega več od dosedanjega rekorderja in legendo Milana Paola Maldinija.
Danes bosta na sporedu še dve tekmi. Pod večer sta na igrišče stopila Sassuolo in Lecce, ob 21.45 pa bosta na vrsti še Lazio in Milan. Drugouvrščeni Lazio mora premagati črno-rdeče, če želi še ohraniti živo prvenstvo. Po današnji zmagi Juventusa namreč Lazio zaostaja že sedem točk.
Preostale tekme bodo na sporedu jutri. Tretjeuvrščeni Inter se bo na domačem igrišču pomeril z Bologno, četrtouvrščena Atalanta pa v gosteh s Cagliarijem. Za uvrstitev v tekmovanje Europa league v prihodnji sezoni bo nazadnje jutri zanimiv še dvoboj med Napolijem in Romo.