Furlanija Julijska krajina
22 Oktober 2020 Posodobljeno ob 17:07
Šport

Sinji veleslalom: na vrhu dve Azzurri - Marta Bassino in Federica Brignone

Tretja slovakinja Petra Vlhova; Meta Hrovat in Sofia Goggia obe na odličnem šestem mestu v Söldnu
Credits © Ansa Federica Brignone in Marta Bassino
Federica Brignone in Marta Bassino
Dvojna zmaga Italijank na uvodnem veleslalomu svetovnega pokala alpskih smučark na ledeniku Rettenbach. Marta Bassino je za za 14 stotink sekunde prehitela lansko skupno zmagovalko svetovnega pokala Federico Brignone. 24-letna Bassinova je tako po lanski zmagi v Killingtonu dosegla svoje druge najvišje stopničke v karieri.
Boj za tretje mesto je dobila Slovakinja Petra Vlhova (+1,13).
Najboljša slovenska smučarka je bila Meta Hrovat, ki je sicer v prvi vožnji še nekoliko tipala ter bila 13., a je bila v finalu hitrejša in veliko bolj natančna v zavojih ter se prvič v Söldnu zavihtela med deseterico najboljših. Končni rezultat je bilo šesto mesto, ki si ga je delila s še tretjo odlično Italijanko, Sofio Goggia. Njun zaostanek je znašal 2,47 sekunde.
Tina Robnik je po napaki v finalu ostala brez uvrstitve. Za slovenske točke je poskrbela še Ana Bucik z 21. mestom (+5,37). Neja Dvornik je bila prepočasna za finale.
Jutri bodo na vrsti še moški. Prva vožnja v veleslalomu za svetovni pokal se bo začela ob 10.00 1druga vožnja pa ob 13.15.