Inter in Atalanta le izenačila

Nocoj še močno zdesetkami Lazio in Juventus brez še okuženega Ronalda

ansa
Nogometaši milanskega Interja, pri katerem je Samir Handanovič branil celo tekmo, so v 2. krogu lige prvakov gostovali pri Šahtarju iz Donjecka in igrali 0:0. Atalanta Josipa Iličića je igrala 2:2 z Ajaxom, Atletico Jana Oblaka pa je s 3:2 odpravil Salzburg.

V skupini A je branilec naslova Bayern, ki je v prvem krogu visoko premagal Atletico Madrid Jana Oblaka, gostoval pri moskovski Lokomotivi in jo ugnal z 2:1. Leon Goretzka je Nemce popeljal v vodstvo v 13. minuti, Anton Mirančuk pa je v 70. minuti izenačil, ko je dobil dvoboj ena na ena z vratarjem. Zmago Bavarcem pa je prinesel Joshua Kimmich v 79. minuti.

Atletico, pri katerem je Jan Oblak branil delo tekmo, pa je v tej skupini gostil Salzburg. Marcos Llorente je Špance, pri katerih je Joao Felix zadel tudi okvir vrat, popeljal do vodstva v 29. minuti s strelom z roba kazenskega prostora, izenačil pa je 20-letni obetavni Madžar Dominik Szoboszlai v 40. minuti. Avstrijcem je v 47. minuti vodstvo prinesel Mergim Berisha, Joao Felix pa je pet minut zatem spet poravnal izid. Španci so spet povedli v 85. minuti, še enkrat je zadel Joao Felix.

V skupini B je Inter, ki je remiziral tudi na prvi tekmi z Borussio Mönchengaldbach, v prvem polčasu zapravil številne priložnosti, dvakrat je tudi zatresel okvir vrat, enkrat Romelu Lukaku, ki pa je prekinil niz devetih evropskih tekem, na katerih se je vpisal med strelce (rekorder je Cristiano Ronaldo z enajstimi zaporednimi). Tudi v drugem delu namreč ekipi Antonia Conteja ni uspelo prebiti domače obrambe.

Na drugi tekmi skupine je Borussia Mönchengladbach igrala 2:2 z Realom Madridom. Pri Nemcih je v 33. minuti zadel Marcus Thuram, ki je prednost proti rekorderju po naslovih v ligi prvakov še povečal v 59. minuti. V 87. minuti je zaostanek Madridčanov s strelom s "škarjicami" zmanjšal Karim Benzema. Casemiro je v sodniškem dodatku Realu prinesel prvo točko sezone.

V skupini D je Atalanta, pri kateri je Josip Iličić igral do 79. minute in imel nekaj priložnosti, remizirala z Ajaxom. Tekmo je sodil Damir Skomina in ta je v 30. minuti pokazal na belo piko zaradi prekrška Robina Gosensa. Enajstmetrovko za goste je zanesljivo izkoristil Dušan Tadić. V 38. minuti je mladi Lassina Traore, ki je konec tedna v domačem prvenstvu Venlu natrosil pet golov in imel še tri podaje, podvojil prednost Ajaxa. V 54. minuti je Atalanto v igro vrnil Duvan Zapata, kolumbijski napadalec pa je v 60. minuti zadel še za izenačenje in točko.

Na drugi tekmi skupine je Liverpool gostil Midtjylland in ga premagal z 2:0. Angležem je vodstvo v 55. minuti priigral Diogo Jota, Mohamed Salah pa je v tretji minuti sodniškega dodatka z bele pike zadel za 2:0.

V skupini C je Porto z 2:0 ugnal Olympiakos, pri čemer sta za Portugalce zadela Fabio Vieira v 11. in Sergio Oliveira v 85. minuti. Olympique Marseille je gostil Manchester City in izgubil z 0:3. Angleži so povedli v 18. minuti prek Ferrana Torresa, vodstvo pa podvojili v 76. minuti z golom Ilkaya Gundogana. Raheem Sterling je v 82. minuti le še potrdil zmago Otočanov.

Medtem je Lazio v belgijski Brugge na nocojšnjo tekmo (ob 21.00) drugega kroga skupinskega dela lige prvakov pripotoval z vsega 16 igralci. Ekipo je povsem ohromil novi koronavirus, ki je številnim igralcem preprečil pot v Belgijo.

Trener italijanskega velikana Simone Inzaghi ima na voljo le 16 igralcev, med potniki v Brugge pa med drugimi ni niti najboljšega strelca Cira Immobileja. Lazio ima na vrhu skupine F tri točke, tako kot Club Brugge. Brez sta po porazih v prvem krogu Zenit in Borussia Dortmund.

Portugalski nogometni zvezdnik Cristiano Ronaldo pa je še vedno pozitiven na novi koronavirus, poročajo italijanski mediji. Član serijskega prvaka Juventusa bo tako moral izpustiti nocojšnji obračun (ob 21.00) skupinskega dela lige prvakov proti Barceloni in velikemu tekmecu Lionelu Messiju.