Furlanija Julijska krajina
22 Oktober 2020 Posodobljeno ob 17:07
Šport

​Presenetljivo je zmagal Norvežan Lucas Braathen

Ledenik Rettenbach, s startom na nadmorski višini 3000 metrov, ima novega zmagovalca, ki je bil pred današnjim dnem v svetovnem pokalu najvišje četrti januarja na slalomu v Kitzbühlu, lansko söldensko preizkušnjo pa je končal na šestem mestu
Credits © getty Lucas Braathen
Lucas Braathen
Norvežan Lucas Braathen je zmagal na uvodnem veleslalomu sezone 2020/21 svetovnega pokala v alpskem smučanju. Na drugo in tretje mesto sta se uvrstila Švicarja Marco Odermatt (+0,05) in Gino Caviezel (+0,46).
Slovenec Žan Kranjec, drugi po prvi vožnji, je v finalu na postavitvi svojega trenerja Klemna Berganta nato zdrsnil na sedmo mesto. Najboljši Italijan pa je bil De Aliprandini na desetem mestu.
Braathen, ki ni sodil v ožji krog favoritov za zmago, je osvojil svojo sploh prvo zmago v svetovnem pokalu. To so tudi prve stopničke v karieri za 20-letnega tekmovalca v konkurenci svetovnega pokala. Na prvi progi je bil peti.
Druga proga (prvi je bil Caviezel, tretji pa Kristoffersen) je prinesla popoln preobrat ter razplet, ki ni bil niti slučajno pričakovan na tem tradicionalnem ledeniškem uvodu v novo sezono svetovnega pokala v alpskem smučanju.
Uvodni tekmovalni konec tedna sezone 2020/21 je bil poseben zaradi strogih higienskih in varnostnih protokolov in ukrepov ter zaradi popolne odsotnosti navijačev na tribunah in ob progi. Ženski veleslalom je dobila Italijanka Marta Bassino.
Sezona se je šele začela. Na naslednjo tekmo bo treba počakati skoraj cel mesec, ko bosta 13. in 14. novembra paralelna veleslaloma v Lechu.