Marta Bassino spet najboljša, tretja odlična Meta Hrovat

Proga je bila v Kranjski Gori izredno težka in poledenela, tako da je bila to za tekmovalke prava preizkušnja

getty
Italijanka Marta Bassino je na 57. Zlati lisici zablestela še enkrat. Zmagala je tudi na drugem veleslalomu v Kranjski Gori, z odlično finalno vožnjo pa je nove stopničke osvojila slovenska alpska smučarka Meta Hrovat. Na domačih strminah je bila tretja, drugo mesto pa je pripadlo Švicarki Michelle Gisin.
Bassinova in Gisinova sta bili tudi edini, ki sta v finalu prehiteli 22-letno tekmovalko iz Podkorena. Hrovatova je tako kot lani ponovila uspeh, ko je bila na lanski Zlati lisici na domačem terenu prav tako tretja. Slavje v italijanskem taboru je dopolnilo še sedmo mesto Sofie Goggia, Brignone pa je v finalu odstopila.
V finalu so nastopile štiri Slovenke in prav vse so osvojile točke. Andreja Slokar je tekmo končala na 19. mestu, Neja Dvornik je bila 21., slovenske nastope je zaokrožila Ana Bucik na 28. mestu. (Sta, Ur.)