PSG presenetil sedanje prvake Bayerna, Chelsea premagal Porto

Paris Saint Germain s 3 proti 2 premagal Bayern München, Chelsea slavil proti Portu z 2 proti 0
STA/Ur.
Credits © Ansa Paris Saint Germain premagal Bayern München
Paris Saint Germain premagal Bayern München
Sinoči (7. aprila) so nogometaši v ligi prvakov s še dvema tekmama končali prvi del četrtfinalnih obračunov. V Münchnu je Paris Saint Germain s 3 proti 2 presenetil aktualne prvake Bayerna, Chelsea pa je v Sevilli premagal Porto z 2 proti 0.
V münchenskem sneženju je bil Bayern boljši v polju in imel več priložnosti, PSG pa je bil konkretnejši in je povedel že v tretji minuti, ko je po Neymarjevi podaji in neposrečenem posredovanju Manuela Neuerja zadel Kylian Mbappe. V 12. minuti je pri gostih zadel še Julian Draxler, a so sodniki gol razveljavili zaradi predhodnega prepovedanega položaja. So pa Parižani podvojili prednost v 28. minuti, ko je po novi Neymarjevi podaji za hrbet bavarske obrambe stekel in zadel Marquinhos. Slednji, eden boljših na igrišču dotlej, pa je moral kmalu zatem iz igre zaradi poškodbe.
Pri Bavarcih je bil najbolj nevaren Eric Maxim Choupo-Moting, ki je ustvaril več nevarnih priložnosti, v 37. minuti pa je zadel z glavo za zmanjšanje zaostanka.
Mbappe je v 68. minuti znova prišel do strela v kazenskem prostoru Bayerna in spet ugnal tokrat nemočnega Neuerja.
V Sevilli, kjer bo tudi povratna tekma, sta se pomerila Porto in Chelsea, pravico pa so delili slovenski sodniki na čelu s Slavkom Vinčićem.
Za Londončane je bil prvi uspešen Mason Mount, ki se je po Jorginhevi podaji lepo otresel svojega čuvaja in zadel z diagonalnim strelom malce z desne strani.
Portugalci so iskali izenačenje, a so Londončani zadrževali njihove nalete. V 85. minuti je Ben Chilwell unovčil napako v domači obrambi, prišel je v kazenski prostor, preigral še vratarja in zadel za 2:0.
Povratni dvoboji bodo 13. in 14. aprila.
V prvih dveh četrtfinalnih tekmah je v torek največje pričakovanje vladalo za dvoboj med Real Madridom in Liverpoolom. V španski prestolnici so bili boljši domači, ki so zmagali z rezultatom 3 proti 1. Po prvih 45 minutah so Madridčani vodili z 2 proti 0 z zadetkoma Juniorja in Asensia. Za Liverpool je v začetku drugega polčasa zadel Salah, nakar je za končni 3 proti 1 ponovno zadel Junior. V drugi torkovi tekmi je Manchester City premagal Borussio iz Dortmunda z rezultatom 2 proti 1. Angleški nogometaši so povedli z De Bruynom, gostje iz Dortmunda so malo pred koncem tekme izenačili z Reusom, zmagoviti gol za City je v sodnikovem podaljšku dal Foden.
Drevi pa bo Roma v Amsterdamu igrala proti Ajaxu prvi obračun osmine finala evropske lige.