Šport

Quartararo zmagal v Dohi

Skupno vodstvo v Svetovnem prvenstvu motoGP je po današnji dirki prevzel Zarco.
Credits © Ansa
Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) je zmagovalec druge dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu. V Katarju je na dirki za Veliko nagrado Dohe v elitnem razredu motoGP ugnal rojaka Johanna Zarcoja (Ducati Pramac) in njegovega moštvenega sotekmovalca Španca Jorgeja Martina.
Martin je tako na šele drugi dirki v karieri v elitnem razredu lepo zaokrožil odličen konce tedna, saj je dobil včerajšnje kvalifikacije. A kazalo mu je še bolje, saj je bil v vodstvu večino dirke, drugo mesto pa je nato izgubil v zadnjem krogu, ko ga je prehitel Zarco.
Dirkači so tako z dirko v najmočnejšem razredu končali dvojček uvodnih preizkušenj v Katarju; na prvi dirki sezone 2021 je pred tednom dni slavil Španec Maverick Vinales (Yamaha), ki je bil tokrat peti. Skupno vodstvo v SP pa je po današnji dirki prevzel Zarco, ki je obe preizkušnji v Katarju končal na drugem mestu.
Naslednja postaja SP bo čez 14 dni preizkušnja za Veliko nagrado Portugalske v Algarveju.