Lokostrelec Nespoli srebrn, Testa, Pizzolato in Quadarella bronasti

Slovenski metalec diska Kristjan Čeh osvojil peto mesto.

Ansa
Slovenec Kristjan Čeh je v finalu meta diska osvojil peto mesto s 66,37 m. Svoj prvi olimpijski naslov je osvojil svetovni prvak iz Dohe 2019 Šved Daniel Stahl (68,90 m). Drugi je bil njegov rojak Simon Pettersson (67,39 m), ki je osvojil svoje prvo odličje na velikih tekmovanjih. Tretji je bil Avstrijec Lukas Weisshaidinger (67,07 m), bronast na svetovnem prvenstvu v Dohi in leto prej tretji tudi na evropskem prvenstvu v Berlinu.
Italija je danes osvojila štiri kolajne. Lokostrelec Mauro Nespoli je v finalu s 6:4 turškemu predstavniku Meteju Gazozu. To je prva olimpijska medalja v tem športu za Turčijo. Dvaindvajsetletni Gazoz je hkrati edini z zlato medaljo v lokostrelstvu na tokratnih igrah, ki ne prihaja iz Južne Koreje. V dvoboju za bronasto olimpijsko medaljo je bil Japonec Takaharu Furukawa z rezultatom 7:3 boljši od Kitajca Chih-Chun Tanga.
Z nastopom moških na posamični preizkušnji so se lokostrelski obračuni v Tokiu končali. To je tudi edina disciplina, v kateri niso slavili Korejci, ki jim tako ni uspelo ponoviti uspeha z iger pred petimi leti v Riu, ko so domov odnesli zlate medalje iz vseh lokostrelskih disciplin.
Boksarka Irma Testa je v polfinalu izgubila s Filipinko Petacio in pristala na tretjem mestu. Gre sicer za prvo olimpijsko odličje za Italijo v ženskem boksu.
Italija je danes kolajno osvojila tudi v dviganju uteži. V kategoriji do 81 kg je bronasto odličje osvojil Antonio Pizzolato, ki je skupno dvignil 365 kg. Zmagal je Kitajec Lyu Xiaojun, ki je skupno dvignil rekordnih 374 kg, od tega 170 v potegu in 204 v sunku. Vse tri znamke predstavljajo nov olimpijski rekord. Na drugo mesto se je uvrstil Zacarias Bonnat iz Dominikanske republike.
Že ponoči po našem času je plavalka Simona Quadarella osvojila bronasto odličje na 800 metrov prosto, kjer si je že tretjo zlato medaljo nadela nenadkriljiva Američanka Katie Ledecky. V plavanju sta padla tudi dva svetovna rekorda. Prvega je na 100 metrov delfin postavil Američan Dressel, kar je bilo tudi zanj že tretje zlato v Tokiu, drugega pa britanska mešana ekipa na 4 krat 100 metrov.