Premagala je Belgijo z 2 : 1; zvečer finale Francija - Španija
Erik Dolhar
Credits © Ansa Italijanska reprezentanca na malem finalu lige narodov
Italijanska reprezentanca na malem finalu lige narodov
Druga izdaja Uefine lige narodov se bliža epilogu. V popoldanskem malem finalu za tretje mesto je Italija premagala Belgijo z 2-1.
Pod budnim očesom predsednika evropske nogometne zveze uefa, slovenskega odvetnika Aleksandra Čeferina, sta na igrišče turinskega Juventus Stadiuma stopili reprezentanci, ki sta doživeli hladni prhi v polfinalih, Italijani na račun Špancev, Belgijci pa Francozov. Prvi polčas je minil brez zadetkov, največjo priložnost pa je imela Belgija, ko je zadela okvir vrat azzurrov. v glavnem odmoru je italijanski selektor Mancini očitno dodobra motiviral svoje izbrance, tako da so odločneje stopili na zelenico in takoj povedli, sicer po zaslugi napake belgijske obrambe, ki jo je takoj izkoristil in vnovčil Barella z močnim strelom z desnico z roba kazenskega prostora. V 63. minuti je belgijski brnanilec, tokrat ne nerodno, temveč pregrobo v kazenskem prostoru zrušil prodirajočega Federica Chieso, tako da je sodnik, tudi po pregledu videoanalize Var, pokazal na belo točko. 11-metrovko je uspešno izvedel napadalec Sassuola Berardi, za katerega je bil to tretji gol na štirih tekmah, čeprav je odlični belgijski vratar Courtois uganil smer žoge, se je celo dotaknil, a je ni uspel dovolj dobro ubraniti. Kazalo je že, da je tekma odločena, pri nogometu pa ni vedno tako. Nekaj straha v kosti je Italijanom ob odsotnosti Lukakuja in Hazarda z vstopom na igrišče šele v drugem polčasu vlil De Bruyne, ki je odlično asistiral mladega De Ketelaereja, ta pa je presenetil Gigia Donnarummo in zabil gol. Sreča za Italijo, da je Belgiji na koncu zmanjkalo časa, da bi remizirala, tako da se je lahko veselila osvojitve končnega tretjega mesta.
Veliki finale Uefine lige narodov med Francijo in Španijo se bo nocoj začel ob 20.45.