Furlanija Julijska krajina
22 Oktober 2021 Posodobljeno ob 18:27
Šport

Slovenija se poslavlja od nasopa na SP, Nemčija že do vozovnice za Katar

Slovenija v Mariboru izgubila proti Rusiji z 1:2; Nemčija nadigrala Severne Makedonce
Credits © Ansa Nemška nogometna reprezentanca
Nemška nogometna reprezentanca
Veliko razočaranje za slovensko nogometno reprezentanco! Potem ko je v Mariboru na osmi tekmi kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2022 izgubila proti Rusiji, je izgubila vsako možnost za preboj na svetovno nogometno prvenstvo v Katar prihodnje leto. Rusija je bila včeraj pretrd oreh - Kekovi varovanci so kljub dobri igri izgubili z 1:2.
Za Slovenijo je zadel Josip Iličić v 40. minuti, za Rusijo pa Igor Divejev v 28. in Georgij Džikija v 32. minuti. Slovenijo do konca kvalifikacij nato čakata še gostovanje na Slovaškem in domači obračun s Ciprom.
Rusija pa je z včerajšnjo zmago prevzela vodstvo v skupini H, do tega pa ji je pomagala tudi doslej vodilna Hrvaška. Hrvati so si v Osijeku s Slovaško privoščili spodrsljaj z remijem 2:2 in za Rusi zaostajajo dve točki. Zadnja kroga bosta razkrila, kdo se bo na SP uvrstil neposredno in katero ekipo čakajo dodatne kvalifikacije. Prava poslastica bo zato zadnji krog kvalifikacij, ko bo Rusija gostovala v Splitu na Poljudu.
Nogometaši Nemčije pa so si včeraj prvi priigrali nastop na svetovnem prvenstvu v Katarju. Z gladko zmago s 4:0 v Skopju proti Severni Makedoniji imajo v predtekmovalni skupini J dve tekmi pred koncem zdaj že osem točk naskoka prvimi zasledovalci Romuni.