Inter z zmago gladko v osmino finala, Messias daroval Milanu upanje

Inter - Šahtar Donjeck 2-0; Atletico Madrid - Milan 0-1
Credits © Ansa Atletico Madrid - Milan
Atletico Madrid - Milan
Sinoči so se nadaljevale tekme predzadnjega kola skupinskega dela lige prvakov. Inter je na domačem stadionu Meazza gostil zadnjeuvrščeno ekipo v skupini D - ukrajinski Šahtar iz Donjecka, ki ga je premagal z goloma bosanskega napadalca Edina Đeka v 2. polčasu. Črno-modri so se tako uvrstili v osmino finala še pred zadnjim krogom. V skupini vodi madridski Real, ki ima dve točki več od Interja in je sinoči premagal v gosteh Šerif s 3-0.
Milan pa je včeraj prav zadnji hip poskrbel za pravi čudež, po katerem lahko ohrani minimalne možnosti za uvrstitev v osmino finala. Sredi Madrida je rdeče-črnim z golom Messiasa v 87. minuti uspelo premagati tamkašnji Atletico. Na drugi tekmi skupine B je sinoči Liverpool doma premagal Porto z 2-0 in je tako nedosegljiv na vrhu skupine in že uvrščen v osmino finala. Porto pa ima 5 točk na lestvici, le točko več od dvojice Milan-Atletico Madrid, tako da bo ime drugega udeleženca v osmino finala izšlo le po tekmah zadnjega kroga.
Poglejmo še ostale včerajšnje rezultate. Manchester city-Paris Saint Germaine 2-1. Bešiktaš-Ajax 2-1, Sporting Lizbona-Borussia Dortmund 3-1.
V Evropski ligi pa je Napoli sinoči z 2 proti 1 izgubil proti Spartaku iz Moskve.