Furlanija Julijska krajina
07 December 2021 Posodobljeno ob 14:29
Šport

Slovakinja Vlhova osvojila drugi slalom sezone

Drugo mesto je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin, tretja je bila Nemka Lena Dürr
Credits © RaiSport Petra Vlhova
Petra Vlhova
Slovakinja Petra Vlhova je zmagovalka drugega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Leviju na Finskem. Drugo mesto je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin, tretja je bila Nemka Lena Dürr. V finalu so nastopile vse štiri Slovenke, najboljša pa je bila Ana Bucik na sedmem mestu.
Vlhova je osvojila svojo 22. zmago v svetovnem pokalu in 14. slalomsko. Slovakinja je vpisala še četrto zaporedno slalomsko zmago v Leviju, s petimi zmagami pa je prehitela Shiffrinovo ter tako postala najuspešnejša tekmovalka na tem prizorišču na Finskem.
Alpske smučarke se sedaj selijo čez veliko lužo, kjer bosta v Killingtonu v ZDA 27. in 28. novembra na sporedu drugi ženski veleslalom in tretji ženski slalom sezone 2021/22.