Inter tik pred koncem podaljška do superpokala

Za Inter je to šesta tovrstna lovorika v desetem finalu
Credits © Ansa Inter
Inter
Nogometaši državnega prvaka Interja in pokalnega prvaka Juventusa so se v Milanu merili za superpokal. Tega so po podaljšku dobili Milančani z 2:1 (1:1, 1:1). Turinčani, ki so igrali kar precej zdesetkani brez Mathijsa de Ligta, Juana Cuadrada, Federica Chiese, Danila, Aarona Ramseyja in Wojciecha Szczesnyja, so povedli v 25. minuti, ko je z glavo zadel Weston McKennie. Inter je izenačil deset minut pozneje po enajstmetrovki Lautara Martineza, zmagoviti gol pa je tik pred koncem podaljška dosegel Alexis Sanchez. Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter in z njim osvojil svojo drugo lovoriko. Za Inter je to šesta tovrstna lovorika v desetem finalu, Juventus pa je v rekordnem 17. finalu ostal pri devetih naslovih.