Atalanta po zmagi nad Romo prehitela Udinese na vrhu lestvice

Zmagala je z 1:0; Juventus izgubila proti Monzi; večerna tekma Milan - Napoli
Credits © RAI Roma - Atalanta
Roma - Atalanta
Osrednje srečanje 7. kroga nogometne A-lige je sprevrglo stanje na vrhu trenutne lestvice, kamor se je povzpela Atalanta, ki je po zmagi nad Romo prehitela Udinese in se uvrstila na začasno prvo mesto na lestvici. Edini in zmagoviti gol je v 35. minuti zadel mladi Atalantin branitelj Giorgio Scalvini.
Že pred tem so v zgodnjih popoldanskih urah za presenečenje poskrbeli igralci Monze. Za prvo zmago v sezoni so premagali Juventus z 1:0. Ta je tako doživel prvi poraz, za Monzo, ki je dosegla sploh prvo prvoligaško zmago, pa je bil junak tekme Christian Gytkjaer z zadetkom v 74. minuti. Juventus je sicer po rdečem kartonu Angela di Marie igral z desetimi možmi od 40. minute.
Deželni prvoligaši Udineseja so ob uri kosila na domačem stadionu dokazali, da v letošnji sezoni ne poznajo zastojev, saj so - po sicer slabem začetku - pregazili Inter z gladkim 3 proti 1. Povedli so sicer gostje neposredno s prostega strela, ki ga je odlično izvedel Barella že v 5. minuti igre. A so Furlani prešli odločno v protinapad in dosegli izenačenje že v 22. minuti, ko je Interjev branilec Skrinjar nesrečno potisnil usnje v lastno mrežo. Udinese je v drugem delu igre nastopil še odločneje in dosegel še dva zadetka v 84. in tretji minuti sodnikovega dodatka, ko sta bila uspešna še Bijol in Arslan. Videmčani s tem ohranjajo drugo mesto na lestvici, a bi se lahko situacija spremenila že zvečer, ko bosta na igrišče stopila še Milan in Napoli, ki sta mu za petami samo z eno točko manj. V primeru zmage enega ali drugega bi torej lahko prehitela Udinese. Ta bo ohranil drugo mesto samo v primeru izenačenja.
Ostali popoldanski izidi: Cremonese - Lazio 0-4, Fiorentina - Verona 2-0. Že v petek Salernitana- Lecce 1:2, včeraj pa Bologna-Empoli 0-1, Spezia-Sampdoria 2:1 in Torino-Sassuolo 0 proti 1.