Furlanija Julijska krajina
03 Oktober 2022 Posodobljeno ob 19:07
Šport

Cestno kolesarstvo: Italija do srebra v mešani štafeti

Šlo je za drugo italijansko odličje po zlati medalji Vittorie Guazzini v vožnji na čas za mlade pod 23 letom starosti
Credits © Ansa Mešana štafeta
Mešana štafeta
Na svetovnem prvenstvu v cestnem kolesarstvu v Avstraliji je Italija danes prišla do svojega drugega odličja: po zlati medalji Vittorie Guazzini v kronometru under 23, so si Edoardo Affini, Elena Cecchini, Filippo Ganna, Vittoria Guazzini, Elisa Longo Borghini  in Matteo Sobrero v mešani štafeti v vožnji na čas, prislužili srebro. Najprej so nastopili trije fantje, nato pa tri dekleta. Svetovni naslov se je Italiji izmuznil za manj kot 3 sekunde. Osvojila ga je Švica.
Med italijanskimi kolesarji je na stopničke, kot rečeno, stopila tudi 30-letna Elena Cecchini, ki je doma iz kraja Mereto di Tomba v Furlaniji Julijski krajini. Njej se sicer današnja dirka ni posebno posrečila, saj se je morala po šestih kilometrih ustaviti zaradi fizičnih težav, tako da je odtlej lahko le navijala za sotekmovalki Guazzinijevo in Longo Borghinijevo. Startale so skupaj z nalogo, da nadoknadijo 10 sekund zaostanka, ki so si jih nabrali fantje. Italijanke so se vsekakor izkazale. Bron je z velikim zaostankom osvojila Avstralija, favorizirana Nizozemska pa je končala v ozadju zaradi mehanskih težav v moškem delu štafete in padca na startu ene od tekmovalk.