Furlanija Julijska krajina
07 December 2022 Posodobljeno ob 21:16
Šport

Hrvaška in Maroko začela brez golov

Hrvaška bo v 2. krogu čez štiri dni igrala proti Kanadi, Maroko pa proti Belgiji.
Credits © Ansa
Hrvaška nogometna reprezentanca, ki brani naslov svetovnega podprvaka, je v svoji uvodni tekmi v skupini F v Al Koru igrala 0:0 z Marokom.
Tekma se je začela kar živahno, obe ekipi sta imeli svoje trenutke, v 17. minuti pa je Ivan Perišić sprožil dotlej najnevarnejši strel, ko je meril malo previsoko. Sicer pa ne ena ne druga ekipa nista izpeljali prave akcije, šele v sodniškem dodatku je imel Nikola Vlašić lepo priložnost za hrvaško vodstvo, a je njegov strel iz bližine ustavil Yassine Bounou. Malce zatem je bil premalo natančen Luka Modrić. V drugem polčasu so v 51. in 52. minuti po eno priložnost zapravili tako Maročani kot Hrvati, v 65. minuti pa je Dominik Livaković obranil nevaren strel od daleč Achrafa Hakimija.
Tekma sicer še naprej ni bila posebej razburljiva, Hrvati so imeli večjo posest žoge, a so se Maročani disciplinirano branili in svetovni podprvaki z dokaj statično predstavo nikakor našli recepta za preboj maroškega zidu.