Spektakularna tekma, a Juventus in Atalanta sta si točke morali deliti

Tekma se je zaključila s 3:3
Credits © Ansa Juventus - Atalanta
Juventus - Atalanta
V soboto in včeraj so odigrali glavnino tekem 19. in obenem zadnjega kroga prvega dela prvenstva A lige. Na večerni tekmi je Juventus, ki je zaradi nepravilnosti pri poslovanju dobil kar 15 točk odbitka, po spektakularni in napeti tekmi izenačil s 3:3 z Atalanto.
Na igrišču sta bila najboljša Di Maria in Lookman: slednji je že v 5' stari dami zadal prvi udarec. Juventus je nato v 25' izenačil z bele točke z Di Mario. Allegrijevi varovanci so pridobili na odločnosti in začeli vztrajneje napadati, dokler ni že deset minut kasneje Milik povedel po predložku Fagiolija. Juventus je tako prvi polčas zaključil v prednosti, a usoda tekme je spet doživela preobrat že v prvi minuti drugega polčasa, ko je Maehle spet izenačil za goste. Atalanta je zaslutila, da mora izkoristiti pozitiven trenutek in je pritisnila na plin z Nigerijcem, ki je v 53' s svojim drugim golom omogočil svoji ekipi, da je prehitela gostitelje. Allegri se je ob grožnji poraza nato odločil za bolj napadalno ekipo in je Kostića zamenjal s Chieso. A novo izenačenje je nazadnje dosegel branilec Danilo. Kljub poskusu, da bi ojačil napad z dvojico Miretti - Kean, se zmaga Juventusu ni posrečila, tako da se je moral zadovoljiti z delitvijo točk.
Pod večer se bosta danes pomerili še Bologna in Cremonese.