21. krog A lige

Napoli še utrdil vodilno mesto na lestvici

Milan izgubil derbi z Interjem. Udinese ostal brez točk

Ansa
Črnega obdobja za Milan še ni konec. Sinoči (05.02.) je izgubil tudi domači derbi proti Interju, ki je tako še utrdil drugo mesto na skupnem seštevku. Milan je zdrknil na šesto mesto. Zmago črno modrim je z edinim golom tekme prispeval Lautaro Martinez v 32. minuti igre. Fiorentina pa je v pozni popoldanski tekmi z 1:2 izgubila z Bologno.
Nogometaši Napolija pa so na včerajšnji opoldanski tekmi svoje delo opravili po pričakovanju. V gosteh so s 3:0 premagali Spezio in se še utrdili na vrhu lestvice. Neapeljčani so tako prišli do pete zaporedne zmage in pred večernim derbijem med Milanom in Interjem povečali prednost pred najbližjimi zasledovalci na 16 točk. Po zadržanem prvem polčasu je Napoli v drugem stvari postavil na pričakovano mesto, v glavnih vlogah pa sta znova bila glavna akterja letošnjih uspehov zasedbe Luciana Spalettija, Gruzijec Kvarachelia z enim in Nigerijec Osimhen z dvema zadetkoma.
Na edini popoldanski tekmi pa je brez točk ostal Udinese. Videmski prvoligaš je v gosteh izgubil proti Torinu z 1 proti 0, edini zadetek na tekmi je v 49 minuti dal Karamu. Že včeraj je na drugem mestu dohitela Roma, ki je z 2:0 odpravila Empoli. Presenetljivo je Atalanta z 1 proti 0 izgubila v gosteh prosti Sassuolu, čeprav je 60 minut igrala z možem manj zaradi izključitve Mehleja.
Danes (06.02.) bodo v okviru 21. kroga A lige odigrali srečanji Verona - Lazio in Monza - Sampdoria, v torek pa bo na vrsti še Salernitana - Juventus.